Každá z nás má v sebe iného nákupného ducha, ale my ako predajňa spoločenských šiat a internetový obchod, odporúčame s výberom šiat počkať. Upozorňujeme, že nie sme svadobný salón a je to potrebné trošku rozlišovať.

Naozaj, pri kúpe spoločenských či popolnočných šiat je veľmi skoro nás navštíviť rok pred svadbou či objednávať rok dopredu šaty cez eshop, pretože móda sa rýchlo mení, kolekcie sú stále nové a v neposlednom rade ani my nevieme rok dopredu aké novinky prinesie trh. Z praktického hľadiska, ak potrebujete šaty na leto, nemá zmysel skúšať a vyberať šaty v zime, pretože vtedy je naša kolekcia pripravená na chladnejšiu sezónu – plesy, vianočné večierky a nie na letnú sezónu. A naopak, ak potrebujete šaty v zime, stačí nás navštíviť v jeseni, pretože v lete máme ešte letné šatičky.

Sme radi, že niektoré z Vás veľmi tešia takéto radostné udalosti a ste nedočkavé, ale naozaj treba vydržať:))) Veď uznajte, ktorá z Vás chce nechať tak dlho ležať šaty v skrini a pár dní pred svadbou ich skúšať s malou dušičkou či vám ešte sedia?

Webové stránky prinášajú mnoho inšpirácií, ktoré môžete počať roka sledovať, ale zháňať a kupovať šaty je najlepšie podľa nášho názoru 2-3 mesiace pred svadbou. Je to ideálny čas pre nevesty, svadobné mamky, družičky. Svadobní hostia dostávajú pozvánky zvyčajne 2 mesiace pred svadbou, preto čas výberu je kratší, ale berte to s nadhľadom, pretože predsa najkrajšia má byť vždy nevesta.

Je nutné si uvedomiť, že ak šatky dobre sadnú, cítite sa v nich dobre a okolie vás pochváli, tak zaručene netreba váhať s kúpou! My ako predajňa máme tovar častejšie ako požičovne, ale nový tovar nemusí tak dokonalo sadnúť a dokonca ani farba nemusí byť taká skvelá ako tie šaty, ktoré ste si skúšali pred mesiacom. Nie nadarmo sa hovorí, že „Kto zaváha, ten nemá... “

Ďalším našim odporúčaním je snažiť sa vyberať z ponuky, ktorá je k dispozícií. To znamená, ak máte nejaké svoje vysnívané šaty z internetu a v troch ďalších obchodoch ste ich nenašli, tak s veľkou pravdepodobnosťou ich ani nenájdete. Nechceme Vás teraz strašiť, ale na internete je naozaj mnoho nádherných inšpirácií zo zahraničia, ale na trhu bohužiaľ ešte nemusia byť. Ak sa Vám niečo na našom webe zapáči, netreba váhať, pretože ak sa nám vypredajú dobré kúsky, dodávateľ ich už nemusí mať znovu k dispozícii. My šaty nešijeme, ale dovážame, preto niektoré veci nedokážeme ovplyvniť.

Pri výbere šiat je potrebné si uvedomiť, že najdôležitejšie je skúšanie a tiež ponechanie si časového priestoru na úpravu šiat, ak to bude potrebné. Vyvarujte sa kúpe na poslednú chvíľu! Toto hovoríme každej jednej našej zákazníčke, že šaty je dôležité skúšať, pretože nie všetky šaty vyzerajú tak krásne na vešiaku ako na postave a naopak.

Avšak samozrejme odporúčame aj kúpu cez internet, ak ste zďaleka, ale najlepšie v prípade, že máte vyskúšané čo Vám naozaj sedí. Z našich skúseností vieme, že ak sa dobre premeriate a zvolíte správne miery, šaty by mali krásne sadnúť. Ak podľa rozmerov Vám niečo nebude sedieť, tak šikovná krajčírka Vám ich zaručene upraví. My v svojej prevádzke robíme takého úpravy dennodenne a je to bežná rutina.

Dúfam, že som Vám trošku priblížila nákupy u nás a verím, že sa Vám môj prvý blog páčil. Budem rada za každú vašu recenziu!

Prajem Vám krásny deň.

S láskou Natália

Foto: Pinterest.com